اینستاگرام: مفید باشید تا محدودیت‌ها رفع شوند

on .

اسپمرها در اینستاگرام

با افزایش چشمگیر کاربران اینستاگرام و محبوبیت این شبکه‌اجتماعی در میان مردم سراسر دنیا، حالا دیگر دلیلی ندارد که اینستاگرام در اجرای قوانین سرسختانه عمل نکند. از این گذشته حال که شرایط کاملا محیاست، فرصت خوبی برای درآمدزایی بیشتر فیسبوک از طریق اینستاگرام است. از این رو، اینستاگرام بر طبق آخرین الگوریتم خود دیگر فرصتی به کاربران نمی‌دهد که به سمت فعالیت‌های غیرطبیعی حرکت کنند و از کاربرانی که ادعا می‌کنند حرفه‌ای هستند می‌خواهد که مفید بودن خود در این شبکه‌اجتماعی را ثابت کنند. به نوعی دیگر، اگر می‌خواهید از مجازات‌های اینستاگرام در امان بمانید، باید به اینستاگرام اطمینان دهید که «اسپمر نیستید»، «در جهت دستیابی به اهداف اینستاگرامی خود قوانین را نقض نمی‌کنید» و «همواره برای تولید محتوای مفید و جذاب می‌کوشید». به همین دلیل است که حتی برخی از اکانت‌های تازه‌ساخت نیز بلافاصله با محدودیت‌هایی از طرف اینستاگرام مواجه می‌شوند. ساده‌تر بگوییم، شما باید سوابقی خوب از خود به جا بگذارید تا شادوبن رفع شود و کمتر دچار آن شوید.

فعالیت‌های کاربران روز به روز در اینستاگرام جدی‌تر می‌شود. بسیاری از اکانت‌ها از این طریق مشغول به کسب درآمد هستند. توجه داشته باشید که در زمان انتشار این مطلب بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال در اینستاگرام وجود دارند. با توجه به این موارد، تعجبی ندارد که اینستاگرام برای حفظ آرامش و امنیت و همچنین افزایش کیفیت محتوا در این شبکه‌اجتماعی قوانین جدی‌تر و مجازات‌های سخت‌تری را در نظر بگیرد. اینستاگرام در الگوریتم اخیر خود به اکانت‌ها امتیاز مثبت و منفی می‌دهد و هر اکانتی که سوابق خوبی نداشته باشد، گرفتار مجازات‌های نامحسوس اینستاگرام می‌شود. البته با توجه به این الگوریتم، اینستاگرام همیشه این فرصت را به کاربران می‌دهد تا مفید بودن خود را نشان دهند.

آیا شادوبن وجود دارد؟

تصویری که در زیر می‌بینید قسمتی از متنی است که در ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ (حدود ۱۰ ماه قبل از انتشار این مطلب) توسط اینستاگرام منتشر شده.

تذکر اینستاگرام درباره شادوبن هشتگ‌ها

این نوشته به وضوح بیان می‌کند که در پی سیاست‌های جدید اینستاگرام ممکن است پست‌های کاربران در هشتگ‌ها نمایش داده نشوند. در نتیجه شادوبن یک شایعه یا باگ نیست! شادوبن اگر شایعه بود این اطلاعیه هرگز منتشر نمی‌شد و اگر یک باگ بود مطمئنا تا امروز رفع شده بود. پس اگر پست‌های شما در صفحات هشتگ یا اکسپلور دیده نمی‌شوند تعجب نکنید! جالب است بدانید که این اطلاعیه تنها در صفحه فیسبوک رسمی «Instagram For Business» منتشر شده و حتی برای بازدیدکنندگان پین هم نشده است. این کار به این معناست که اینستاگرام دلیلی نمی‌بیند که کاربران عادی متوجه این موضوع شوند.

حال یکی از دستورالعمل‌های انجمن خود اینستاگرام با عنوان «توسعه معنی‌دار و تعاملات واقعی» را ملاحظه نمایید:

قانون اینستاگرام درباره اسپم

در اینجا اینستاگرام به کاربران می‌گوید: «برای جلوگیری از ارسال هرزنامه (اسپم) از طریق جمع‌اوری غیرطبیعی لایک و فالوور، ارسال محتوا (پست) و کامنت‌های تکراری و یا برقراری ارتباط مکرر با مردم به منظور اهداف تجاری بدون رضایت آنها به ما کمک کنید.»

این دستورالعمل معتبر متذکر می‌شود که شما به هیچ عنوان نباید چنین فعالیت‌هایی در اینستاگرام داشته باشید و گزارش‌های کاربران به صورت جدی مورد بررسی اینستاگرام قرار می‌گیرند.

تغییرات را بپذیرید

پیش از این، مطلبی درباره شادوبن و دلایل آن توسط ما منتشر شد. نکاتی که در آن مطلب ذکر شده همگی بر اساس الگوریتم و سیاست‌های جدید اینستاگرام هستند. شادوبن یک مجازات موقت از طرف اینستاگرام است و هدف از اعمال این محدودیت این است که کاربران متوجه آن نشوند یا بهتر است بگوییم فقط کاربران حرفه‌ای متوجه آن شوند و درصدد رفع آن تلاش کنند. فراموش نکنید که شادوبن محدودیت ملموسی برای کاربران عادی بحساب نمی‌آید. اگر شما در زمان شادوبن شدن اکانت خود به اینستاگرام نشان دهید که متوجه این محدودیت شده‌اید و روند مثبتی در فعالیت خود ایجاد کنید، یک قدم به سمت جلو پیشرفت خواهید کرد، چراکه در این صورت به اینستاگرام نشان داده‌اید که یک کاربر حرفه‌ای هستید و در برابر سیاست‌های جدید آن مقاومت نمی‌کنید. اما اگر بعد از شادوبن شدن همچنان به فعالیت‌های قبلی خود ادامه دهید، در واقع با این کار وانمود می‌کنید که یک کاربر عادی با فعالیت‌های غیرطبیعی هستید. اما هیچ‌چیز بدتر این نیست که شما بعد از شادوبن شدن وانمود کنید که آن را شناسایی کرده‌اید و فقط برای مدت کوتاهی خود را شبیه به کاربری که قوانین را پذیرفته نشان دهید و بعد از خلاص شدن از آن دوباره فعالیت‌های نامفید خود را ادامه دهید؛ با این کار شما به اینستاگرام می‌گویید «قوانین و سیاست‌ها را به خوبی می‌دانم، اما نمی‌خواهم آنها را بپذیرم»؛ در نتیجه امتیازات منفی بیشتری دریافت می‌کنید و بعدا دچار بلاک‌های شدیدتری خواهید شد.

از کاربران غیرحرفه‌ای اطاعت نکنید

همانطور که ذکر شد، شادوبن روشی است که کاربران حرفه‌ای باید آن را کشف کنند و درصدد رفع آن بکوشند. پس اگر ادمین‌های صفحات بزرگ، اینفلوئنسرها و صاحبان صفحات تجاری دیگر شادوبن را باور ندارند و برای رفع آن تلاش نمی‌کنند، این کاملا به سود شماست. حال فقط کافیست فعالیت‌های غیرطبیعی نداشته باشید و بیشتر تمرکز خود را بر روی تولید محتوای جذاب و مفید بگذارید تا در این رقابت بزرگ پیروز شوید. در این میان طبیعی است که برخی از افرادی که متوجه شادوبن و مشکلات آن شده‌اند به خاطر منافع کنونی خود همچنان دیگران را تشویق کنند تا به فعالیت‌های نامفیدشان در اینستاگرام ادامه دهند. این کار حتی توسط واسطه‌های تبلیغات نیز صورت می‌گیرد تا صفحات بزرگ مانعی برای درآمدزایی‌شان نشوند. چنین صفحاتی به زودی از میان خواهند رفت و برای اوج گرفتن دوباره باید هزینه‌های زیادی را بپردازند.

شما دوست اینستاگرام هستید

اگر اینفلوئنسر یا ادمین یک صفحه بزرگ هستید حال این سوال برایتان پیش می‌آید که با وجود این محدودیت‌ها باید چه کار کرد؟ به همان اندازه که اینستاگرام تمایل دارد درآمدزایی خود را افزایش دهد، به همان اندازه نیز تمایل دارد که صفحات بزرگ و استثنائی را مانند دوستانی در کنار خود داشته باشد. این صفحات به جذاب‌تر شدن اینستاگرام کمک می‌کنند. اینستاگرام یک شبکه‌اجتماعی با ویژگی‌های منحصربفرد و امکانات متنوع است. همیشه راهکارهایی برای پیشرفت در اینستاگرام وجود داشته، دارند و خواهند داشت. کافیست قوانین را بشناسید، خود را بروز نگه دارید و این راه‌ها را کشف کنید. اگر قرار باشد تمام کاربران این راه‌ها را بدانند در این صورت دیگر صفحات بزرگ ارزشی نخواهند داشت، چراکه همه کاربران قادر خواهند بود صاحب یک صفحه بزرگ شوند. اینستاگرام همواره راه‌هایی را برای اینستاگرامرهای حرفه‌ای باز می‌گذارد تا آنها به جذابیت‌های این شبکه‌اجتماعی اضافه کنند. اگر بخواهید همچنان با قوانین و الگوریتم اولیه اینستاگرام پیش بروید، ناچارید همیشه در مورد وضعیت اکانت خود مضطرب و نگران باشید.

اول قانون، بعد کسب‌وکار

شما کدامیک را انتخاب می‌کنید؟ به عنوان یک اسپمر یا یک کاربر با فعالیت‌های غیرطبیعی و نامفید همیشه محدود می‌مانید؟ و یا تغییرات مثبتی در فعالیت‌های خود ایجاد می‌کنید تا از جریمه‌های اینستاگرام در امان بمانید؟! اگر قوانین و سیاست‌های اینستاگرام را نپذیرید، هرگز نمی‌توانید به اهداف اینستاگرامی خود برسید.

نوشته اختصاصی فالوگرام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید