قابلیت جدید اینستاگرام به نام استوریز (Stories)

on .

اینستاگرام استوریز

اینستاگرام در آپدیت 9.0.1 از قابلیت جدید خود به نام اینستاگرام استوریز (Instagram Stories) رونمایی کرد، قابلیتی که البته بسیار بحث برانگیز بوده و بسیاری آن را یک کپی علنی از قابلیت استوریز در اسنپ‌چت دانسته‌اند. دشمنی اینستاگرام با اسنپ‌چت پیش از این از طریق مسدود کردن امکان درج لینک اسنپ‌چت در پروفایل‌های اینستاگرام به طور واضح نمایان شده بود و حالا اینستاگرام یک نمونه مشابه از قابلیت پرطرفدار اسنپ‌چت را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است تا از این طریق طرفداران اسنپ‌چت را بیش از پیش به سوی خود بکشد.

کاربران با استفاده از استوریز می‌توانند عکس‌ها و ویدئوهای کوتاه خود از اتفاقات جالب و زندگی روزمره خود را در این بخش منتشر کنند. این تصاویر تا ۲۴ ساعت بعد به صورت اسلایدشو برای مخاطبان به نمایش در خواهند آمد.

شما می‌توانید فهرستی از استوریز کاربرانی که دنبال می‌کنید را در تب خانه مشاهده کنید. گفتنی است تصاویری که از طریق استوریز منتشر می‌کنید به صورت پیش فرض برای تمام فالوور هایتان قابل مشاهده است اما این امکان وجود دارد که آن را از دید کابران خاصی که در بخش مربوطه تعریف می‌کنید مخفی نمایید. نکته جالب دیگر اینکه می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای استوریز را با اشکال گرافیکی و جالب تزیین کنید.

از دیگر امکاناتی که در این قابلیت در دسترس است می‌توان به ارسال پیام خصوصی اشاره کرد. به این ترتیب افرادی که یک استوری را مشاهده می‌کنند میتوانند در مورد هر تصویر یک پیام خصوصی برای صاحب استوری ارسال کنند و از این طریق نسبت به آن تصویر واکنش نشان دهند.

همچنین شما می‌توانید ببینید یک تصویر خاص از استوری شما چه تعداد بازدید داشته و به فهرست تمام کسانی که آن را مشاهده کرده‌اند دسترسی داشته باشید.

استوریز در اینستاگرام برای بسیاری از کاربران گوشی‌های اندروید و iOs فعال شده و تا هفته دیگر برای کاربران سراسر دنیا در دسترس خواهد بود.

نوشته اختصاصی فالوگرام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید