مقابله اینستاگرام با کامنت‌های آزاردهنده

on .

مدیریت کامنت‌ها

اینستاگرام برای مقابله با آزار و اذیت کاربران در این شبکه‌اجتماعی، به صاحب اکانت این امکان را می‌دهد که کامنت‌های پست‌هایش را مدیریت کند. به این ترتیب هر کاربر می‌تواند دیگران را از کامنت‌گذاشتن زیر پست‌هایش منع کند یا به عبارتی آنچه نامناسب میداند را حذف کند. البته این امکان فعلا به صورت آزمایشی و پیش‌نمایش در اختیار معروف‌ترین و بزرگترین اکانت‌های اینستاگرام قرار می‌گیرد و در صورت مثبت بودن نتایج شاید این امکان در اختیار تمام کاربران قرار بگیرد.

به نظر می‌رسد اینستاگرام به چالشی ناخواسته و سخت دعوت شده است. این یک ریسک بسیار بزرگ است، چراکه هرگاه سخن از فحاشی کاربران در شبکه‌های اجتماعی میشود عده‌ای آن شبکه‌اجتماعی را به فراهم ساختن فضایی مساعد برای فحاشی چنین کاربرانی متهم میکنند، در حالی که اگر آن شبکه‌اجتماعی کاری برای مقابله با این مسئله انجام دهد ممکن است به جلوگیری از آزادی بیان متهم شود. بنابراین اینستاگرام در صورتی موفق خواهد بود که با توجه به این مسائل ایده خود را با کمترین انتقاد نهایی سازد.

با توجه به اینکه آزار و اذیت کاربران به خصوص اکانت‌های مشهور اینستاگرام رو به افزایش است، ممکن است این ابزار تحول عظیمی در رفتار بسیاری از کاربران اینستاگرام در سراسر دنیا ایجاد کند.

باید دید سرانجام اینستاگرام نسخه نهایی این ابزار را به چه شکل همگانی خواهد کرد...

نوشته اختصاصی فالوگرام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید