چرا فیسبوک اینستاگرام را خرید؟

on .

فیسبوک در آوریل ۲۰۱۲، اینستاگرم را به مبلغ یک میلیارد دلار (بصورت نقد و سهام) خریداری کرد، اما چه دلیلی داشت که در آن زمان فیسبوک با آن محبوبیت بی همتا اقدام به خرید این اپلیکیشن کند؟

اسمارت فون ها یا همان گوشی های هوشمند که نسل جدید گوشی های موبایل هستند، به یکباره تمام معادلات اینترنتی را به هم زدند! دنیای جدید برنامه های جذاب و شگفت انگیزی به نام اپلیکیشن ها، به یکباره کامپیوترهای دسکتاپ و لپ تاپ ها که ساعت ها کاربران اینترنت محو آن بودند را کنار زد و کاربری اینترنت را وارد مبحث جدیدی کرد، به طوری که امروزه بیشترین اتصالات به اینترنت از طریق اینترنت موبایل صورت میگیرد و وصل شدن کاربران گوشی های هوشمند به اینترنت نه فقط برای وب گردی، بلکه بیشتر برای استفاده از اپلیکیشن های آنلاین، به خصوص اپلیکیشن های مربوط به شبکه های اجتماعی است.

فیس بوک علارغم ارائه نسخه موبایلی خود که برای تمام سیستم عامل های جدید ارائه شد، میدانست باز هم در این مهاجرت آنلاین موفق نخواهد بود. چراکه اول بسیاری از طرح ها و محیط برنامه خود را متناسب با کامپیوترها ساخته بود و دوم اینکه نیازها و انتظارات کاربران گوشی های هوشمند متفاوت با چیزیست که ارائه میدهد.

آنچه موسسان اینستاگرام ارائه دادند، نشان دهنده شناخت خوب آنها از نقطه ضعف و قوت و تمایلات کاربران گوشی های هوشمند بود. آنها بهتر از هرکس این موضوع را درک کردند که کاربران گوشی های هوشمند چندان حوصله تایپ کردن ندارند و در عوض عاشق گرفتن عکس و ویدئو هستند. طولی نکشید که یک اپلیکیشن نسبتا ساده که ابتدا تنها برای سیستم عامل iOS عرضه شده بود، نه تنها میلیون ها، بلکه غول شبکه های اجتماعی یعنی فیسبوک را مبهوت خود کرد.

آنچه اینستاگرام ارائه داد، نسخه سازگار شده و  خالص شده ای از فیس بوک و توئیتر مخصوص گوشی های هوشمند بود. فیس بوک به خوبی دریافت که اینستاگرام میتواند آینده ی دنیای شبکه های اجتماعی را از آن خود کند. حدس فیسبوک کاملا درست بود، اینستاگرام با وجود ظهور شبکه های اجتماعی گوناگون و متفاوت توانست خود را به محبوبترین و بزرگترین شبکه اجتماعی موبایلی تبدیل کند و اکنون نیز با توجه به حاکمیت فیسبوک بر اینستاگرام، این اپلیکیشن پرطرفدار مسیر رشد و پیشرفت خود را با سرعتی باورنکردنی طی میکند.

نوشته اختصاصی فالوگرام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید